základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 11.09. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Taťána Zlámalová

Zhodnocení výsledků jednotné přijímací zkoušky Cermat 2018

Ve školním roce 2017/2018 konalo na naší škole jednotnou přijímací zkoušku na maturitní obory 48 žáků 9. tříd. Společnost Cermat zasílá školám tabulku, ze které je možné vyčíst, jak si u zkoušek stáli naši žáci ve srovnání s celou ČR.

Výsledky jsou uváděny v percentilech, např. percentil 90 znamená, že pouze 10% žáků bylo lepších.

Průměrný republikový percentil pro 4leté obory je pro český jazyk i pro matematiku 51,5. Naši žáci v českém jazyce dosáhli percentilu 57,7 a v matematice 65,8. V obou případech tedy dosáhli výsledků lepších než je republikový průměr. Těší nás, že pro školu jsou to pozitivní zprávy.


 Přiložené soubory:
- Prehled vysledků JPZ