základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 27.03. 2024 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Zápis nanečisto

 

Blíží se čas, kdy se předškoláci chystají k zápisu do 1. tříd.


Na naší škole jsme prvním rokem realizovali projekt ZÁPIS NANEČISTO, který dětem předškolního věku umožňuje nejen okusit atmosféru školního prostředí, ale také si trochu pohrát při zábavných úkolech a předem se seznámit, co je ve škole čeká.

 

Účast dětí s rodiči byla značná. Některé z budoucích prvňáčků již paní učitelky příštích prvních tříd znaly z našeho projektu Předškolička.


Děti se zábavnou formou seznámily se školním prostředím, kde jim průvodkyněmi byla děvčata ze 4. a 5. tříd v pohádkově laděných kostýmech. Budoucí prvňáčci plnili rozmanité úkoly na pěti stanovištích, a se vším si statečně poradili. Odměnou za splněný úkol jim byl otisk zvířátka do kytičky. V případě menších pochyb a zaváhání, okamžitě pomohly starší kamarádky, které se role průvodkyň a rádkyň znamenitě zhostily.

 

Na stanovištích se děti věnovaly různým činnostem. Vyráběly velikonoční zápich do květináče, počítaly, pojmenovávaly, orientovaly se v prostoru, vyhledávaly, kreslily, objevovaly pohádku, řadily do řady pomocníky při vytahování řepy, ale rovněž sportovaly na pěti vyčleněných místech velké tělocvičny.


Bylo radostné sledovat, jak každé dítě chtělo projevit svoji snahu, šikovnost a radost ze splnění aktivit.

Na závěr akce si všechny děti odnesly domů „kytičkové“ medaile s velikonočními dárečky a s rodiči se mohly projít po škole a poznat prostory, kde se budou za několik měsíců s přehledem pohybovat už jako školáci.

 

Věříme, že tato zábavná a vzdělávací akce představuje skvělý způsob, jak zmenšit napětí spojené s budoucím vstupem do školy.

 

Přejeme malým předškolákům mnoho štěstí při skutečném zápisu 11. dubna a startu do světa školních dobrodružství za poznáním.

 

Učitelky a učitelé ZŠ Pod Vinohrady

 

FOTOGALERIE