základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 14.11. 2023 Autor článku Autor: admin .

Zájezd do Londýna 2023

     Spousta škol pořádá autobusové zájezdy do Velké Británie a Londýna. My jsme se rozhodli, že zjistíme zájem o letecký zájezd. A protože se přihlásil dostatečný počet žáků 8. a 9. ročníků, mohli jsme začít s realizací.

     Termín byl stanoven na 9. - 12.11. Nejdříve nás čekala cesta na letiště v Brně, kde se k nám přidala naše průvodkyně – paní Jana Hudková. Po příletu do Londýna jsme měli připravený autobus, který nás odvezl do Greenwich parku a večer pak do oblasti Mottingham, kde si nás přebrali naši hostitelé. Ti nám chystali snídaně, obědové balíčky a po návratu večer „domů“, ještě teplou večeři. Ráno nás vozili na nádraží, odkud jsme vyráželi do různých oblastí Londýna. Samozřejmě jsme se svezli také double deckerem a metrem.

Viděli jsme ta nejznámější a nejdůležitější místa – Trafalgar square, Nelson´s column, Big Ben, Parlament, Downing Street, Buckinghamský palác, Čínskou čtvrť, Soho, Bank of England, londýnské mrakodrapy, svezli jsme se na London Eye a prozkoumali věže Tower Bridge. Samozřejmě jsme neminuli katedrálu sv. Pavla, Hyde Park, Oxford street a spoustu dalšího.

     

Pár střípků z dojmů „účastníků zájezdu“:

„Za mě úžasný výlet, kde jsme viděli maximum. Paní, u které jsme bydleli, byla moc milá a úžasně vařila.“

„Bylo to super, prohlédli jsme toho spoustu. Nejvíce se mi líbilo London Eye. Rodiny byly super a byla s nimi zábava.“

„Bylo to úžasné, viděli jsme spoustu zajímavých míst. Letadlo bylo také super.“

„Organizace na letišti byla špičková, bez problémů. Plán byl dobře uzpůsobený tak, abychom se vyhnuli demonstracím a abychom všechno důležité stihli.“

„Bylo to hodně dobré, užila jsem si to. Nejlepší zájezd se školou.“

P.S.: A to jsme nachodili asi 35 km :-)

FOTO 1.DEN    fOTO 2.DEN   FOTO 3.DEN    FOTO 4.DEN