základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 22.12. 2021 Autor článku Autor: Mgr. Ladislava Kotačková

Žáci 6D vyrobili originální židle

Naučili jsme se ve výtvarce „découpage“ neboli ubrouskovou techniku – tak proč toho nevyužít ke netradičnímu vylepšení – třeba starých židlí? Několik žáků ze 6.D se do toho odvážně pustilo. Museli si židle nachystat – osmirkovat, natřít bílým balakrylem, aby měli dobrý podklad pro konečnou práci s ubrousky. Pomocí laku vyzdobili své židličky vybraným vzorem ubrousku a ještě na závěr několikrát přelakovali. To se jednoduše řekne, ale není lehké to udělat. Žáci zvládli všechno výtečně, dobře poslouchali rady, jak postupovat – a dnes jejich „designové“ židle zdobí školní jídelnu, kde je ostatní žáci rádi využívají při čekání na své kamarády.  

Mgr. Ladislava Kotačková

FOTOGALERIE