základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.01. 2024 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

XVI. Vánoční koncert pro Yunu

Jako každoročně jej před vyprodaným sálem odzpívalo a odehrálo 303 zpěváků a patnáct kytaristů s doprovodnou kapelou složenou z dětí i pedagogů.

 

Role hlavního šéfdirigenta, dramaturga, scénáristy a režiséra v jednom se ujal pan učitel Mgr. Jakub Smítal, hru na klávesy ovládla jeho kolegyně Mgr. Markéta Budinová, basovou kytarou provázel pan učitel Mgr. Petr Novotný. Koncert „vinohradské“ školy se každoročně pojí se spoluprací se ZOO Zlín.

 

Výtěžkem letošního ročníku, ke kterému přispěli všichni diváci nákupem vstupenky, byla obdivuhodná rekordní částka 62 000 Kč. Avšak neuvěřitelněji zní obnos, který se podařilo nashromáždit za dobu konání koncertů. Celkem tato částka čítá úctyhodných 485 643 Kč.

 

Symbolický šek s letošním finančním darem byl při slavnostním odpoledni předán zástupcům ZOO Zlín paní Mgr. Romaně Markové a panu Mgr. Tomáši Divilkovi a poputuje na podporu jaguáří samice Yuny. Ta právě prožívá radostné okamžiky seznamování se s novým partnerem Akabem a zlínská ZOO s napětím očekává výsledky námluv a možné zabřeznutí.

 

Hudba a radostný zpěv rezonovaly zdmi školy již mnoho týdnů před očekáváným koncertem, neboť sladit, secvičit a sjednotit tak obsáhlé těleso znamená překonat spoustu překážek a vyžádá si mnoho práce.

 

Menší děti se svými učitelkami rozezpívaly sál výběrem písniček z oblíbených českých pohádek, jejich starší spolužáci připomenuli všem hostům československé hity. A výběr se určitě vydařil, protože nejedna maminka nebo dědeček si broukali a jemně přidupávali v rytmu s nimi. Stoupající věkový trend účinkujících završilo vystoupení téměř třiceti zaměstnanců školy společnou „Zafúkanou“ písní z repertoáru skupiny Fleret. Vůbec ne proto, že zpívají dokonale, ale zpívají rádi, chtěli podpořit malé muzikanty a propojit tak společné úsilí pro dobrou věc.

 

Všem, kteří se podíleli na realizaci koncertu a přispěli k výtěžku i příjemné předvánoční atmosféře svou přítomností, patří velké poděkování. Především organizátorce akce, paní učitelce Mgr. Janě Bistré, u které se myšlenka na projekt před osmnácti lety zrodila, tak i panu učiteli Mgr. Jakubu Smítalovi, jenž stojí za veškerým muzikantským umem žáků, a paní učitelce Mgr. Kláře Kolářové, která příjemným odpolednem provázela slovem. Bez všech zmíněných by to prostě nešlo.

 

Věříme, že se zase za rok opět setkáme v podobné příjemné vánoční náladě a podpoříme další zvířátko z druhé nejnavštěvovanější zoologické zahrady v České republice.

 

FOTO 1       FOTO 2      VIDEO

 

Reportáž z Vánočního koncertu najdete na TV Slovácko:  https://itvs24.cz/uhersky-brod/magazin-uhersky-brod-23-12-2023  v čase od 2:32 – 4:30.