základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 13.09. 2022 Autor článku Autor: Mgr. Ladislava Kotačková

Vzácná návštěva v naší škole

Naši školu poctila svou návštěvou významná rodačka a absolventka SVVŠ - školy, která sídlila v budově dnešní základní školy Pod Vinohrady, paní ANNA JANKŮ. Paní Anna pochází z Lopeníka a žije téměř 50 let v Egyptě, založila Sdružení českých žen v Káhiře a za svou práci dostala v r. 2012 státní cenu Gratias Agit za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí, zároveň s architektkou Evou Jiřičnou a krasobruslařkou Ájou Vrzáňovou. Její příběh můžete poznat např. v 1.díle pořadu TV Prima „Češi ve světě“. Jsme moc rádi, že si mohla zavzpomínat na školní léta a že byla proměnou školy nadšena. Těšila se, jak překvapí své spolužáky – hned poté šla totiž právě na sraz absolventů SVVŠ, kvůli kterému z Egypta schválně přiletěla. Doufáme, že by si někdy mohla přijít popovídat s našimi žáky, aby viděli, že i „děvčica z Lopeníka“, jak ona říká, může dokázat velké věci.


FOTOGALERIE

 

https://prima.iprima.cz/cesi-ve-svete-2/1-epizoda

 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/za-sireni-dobreho-jmena-ceske-republiky-v-zahranici-ziskalo-12-osobnosti-cenu-gratias-agit_201206011639_mskalicky