základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.06. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Darina Vaňková

Výlet do Olomouce

Jednou z věcí, na kterou se žáci nejvíce těší, bývá školní výlet. Dohodli jsme se, že se letos podíváme do Olomouce a jak jinak, než vlakem.
Hned po příjezdu jsme se přepravili „pěškobusem“ do Pevnosti poznání, kde jsme měli domluvený program „Učíme se s ptáky a netopýry“. A ty malé létající myšky byly opravdu kouzelné . Pak jsme zamířili do krásné botanické zahrady, kde jsme si odpočinuli a doplnili energii svačinou. Poté následovala cesta do historického centra a obdivování památek. Byli jsme ochuzení o možnost vidět orloj, protože se právě rekonstruuje. Snad to nikomu nezkazilo náladu. Na závěr jsme měli možnost strávit volný čas v Šantovce. Někteří propadli 5D projekci, jiní se věnovali hlavně jídlu v KFC. Pak už nezbývalo, než se opět vydat na nádraží a čekat na náš vlak. I když měl malé zpoždění, domů jsme dorazili v pořádku a včas.

FOTOGALERIE