základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 30.10. 2017 Autor článku Autor:

Volejbalové vítězství na Slovensku

V posledním říjnovém týdnu se při příležitosti 99. výročí vzniku Československé republiky uskutečnil mezinárodní volejbalový zápas žáků a žaček ZŠ. Celé sportovní klání se odehrálo v Novém Mestě nad Váhom. Naše město reprezentovaly volejbalistky z oddílu 1. AC a TJ Spartak Uherský Brod. Zápas se odehrál na dva vítězné sety. Zpočátku hry broďanky přepadla nervozita a neustále dotahovaly náskok soupeřek. O průběhu prvního setu rozhodla větší bojovnost českých hráček. Přehrály soupeřky především výraznější obranou na síti a pohybem v poli. V druhém setu si holky vytvořily hned od začátku náskok rozdílem 7 bodů a zdálo se, že je o zápase rozhodnuto. Slovenský tým se ale nevzdával. Přitvrdil na servise a dotahoval do dramatické koncovky. Ukončení celého zápasu rozhodla větší trpělivost Moravaček a zaslouženě si odvezly cenné vítězství.

fotografie ZDE

Aneta Šupinová