základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.03. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU

Republikové finále hostil ve dnech 10. -11.3. Benešov a představilo se na něm 6 nejlepších týmů z více než 1400 družstev, která v tomto školním roce v soutěži startovala. Úvodní utkání skupiny proti Benešovu rozhodli Broďané již v první třetině, když domácím, kteří nastoupili se zřetelným respektem, nastříleli 5 branek. V dalším průběhu utkání dostali příležitost všichni hráči a zápas skončil jasnou výhrou 9:2. Tento výsledek se ovšem ukázal pro vývoj turnaje jako velmi důležitý. Liberec totiž přehrál Benešov poměrem 8:1
a tak bylo před posledním zápasem skupiny jasné, že Broďanům stačí na 1. místo i remíza. Tým Liberce, sestavený s florbalistů a hokejistů Bílých Tygrů měl věkovou i fyzickou převahu, kterou ale dokázali hráči Uh. Brodu eliminovat bojovností a technikou. Po dramatickém průběhu a s přispění vynikajícího Buráně v brance skončilo utkání kýženou remízou 1:1. Semifinálovým soupeřem se tedy stal 2. celek ze skupiny A - Slavkov u Brna.
Utkání mělo podobný scénář jako v kvalifikaci proti Opavě. V první třetině dominovali rychlí a důrazní hráči soupeře a dostali se do vedení 3:1. Jako už poněkolikáté v sezoně se ale projevila vůle po vítězství a morálka hráčů ZŠ Pod Vinohrady, kteří dokázali vystupňovat tlak a po nasazení přesilovkové sestavy srovnali 3 minuty před koncem na 3:3. V nájezdech pak hráči Slavkova nedokázali skórovat, naopak Brauner proměnil svůj pokus s přehledem a poslal tým Uh. Brodu do finále.
Finálový zápas byl reprízou utkání o 1. místo ve skupině a stal se
opravdovým vyvrcholením turnaje. Bouřlivé prostředí naplněné haly vybičovalo obě družstva k vynikající hře. Hráči ZŠ Pod Vinohrady se dostali do vedení slepenými góly Braunera a Davida Ležatky, ovšem Liberec stejně rychle srovnal přesnými střelami z dálky. Dvě branky kapitána Součka a vymetená pavučina Martina Ležatky poslaly Brod do tříbrankového vedení. Proti soustředěné obraně pak dokázal Liberec jen korigovat na konečných 5:3.
Po závěrečném hvizdu tak vypukla obrovská radost a roztočilo se vítězné kolečko hráčů ZŠ Pod Vinohrady. Triumf tohoto mladého týmu, jehož 10 členů může startovat v této kategorii i v příštím roce, není jen dílem jejich talentu a florbalové šikovnosti, ale především výsledkem dlouholeté tvrdé práce, disciplíny a týmového ducha. Třešničkou na dortu se stalo vyhlášení Ondřeje Buráně nejlepším brankářem turnaje a cena Fair play pro tým za nejmenší počet trestných minut. Na cestě ke zlatu sehráli chlapci 17 utkání, s bilancí 16 vítězství a 1 remíza při skóre 67:22.

Družstvo, které pro svoji školu vybojovalo třetí Republikový titul v řadě hrálo v sestavě: Marek Souček, Lukáš Antonín, Martin + David Ležatkovi, Kryštof Mikeska, Jakub Nevařil, Martin Brauner, Erik Kouřil, Filip Horák, Jaroslav David, Ondřej Buráň, Damián Havel, Roman Šobáň, Karel Man, trenér Zdeněk Moštěk, asistent Roman Daněk. Tým děkuje za podporu Městu Uh. Brod i Zlínskému kraji, rovněž i svým příznivcům, kteří vážili dlouhou cestu až do místa turnaje.

 

FOTA ZDE:

 

https://photos.google.com/share/AF1QipOWBEdFRZ5c-5XNqtnEESFbCf2ijWcv-QBVXtQyWxLQQRCaSZYdTb8ljhX2GHI9CQ?key=VUtZQjRwdV9VNWpibFp4VkFBNVRXZ2tKQVJBVDFR