základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 17.04. 2010 Autor článku Autor: Mgr. Tomáš Králík

Vítej zlatý hattricku!

Tento památný výrok Roberta Záruby mohly s radostí použít florbalistky školního týmu ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Potřetí za sebou se staly nejlepším školním florbalovým týmem České republiky. Republiková finále se nepořádají každý rok a proto se délka florbalové nadvlády natáhla na celých pět let. Naposledy tým prohrál před sedmi lety. Shodou okolností  právě ve finále závěrečného turnaje.

Stříbro-zlato-zlato-zlato. Tato bilance činí ZŠ Pod Vinohrady nejúspěšnější školou v celé historii školního florbalu u nás. Konkurujícímu týmu chlapců z Kopřivnice chybí jeden titul.

Školní florbalový turnaj pořádá Asociace školních sportovní klubů. Do letošního ročníku s názvem Orion florbal cup 2010 se přihlásily téměř dvě tisícovky školních týmů, které na cestě za titulem procházely sítem okrskových, okresních, krajských a kvalifikačních kol, které pustily na závěrečný finálový turnaj šestici uchazečů o zlato.

Finále kategorie staršího žactva se konalo v Kopřivnici. Brodská děvčata prošla úspěšně nástrahami vyřazovacích kol a na závěrečný turnaj odjížděla bez jediné porážky se skóre 60:3! Tento jednoznačný postup utvrdil děvčata ve víře, že uspět mohou i v závěrečném turnaji. 

Hráčky, které získaly předešlé tituly jsou dávno na středních školách. Do každého ročníku  vstupuje zcela jiný tým hráček. Současné hráčky si velmi přály navázat na úspěchy svých předchůdkyň. Proto se celé dva roky se na soutěž tvrdě připravovaly. Dřina se vyplatila. Dosáhly úrovně svých předchůdkyň, z nichž mnohé dosáhly až na nominaci do  juniorského národního týmu České republiky.

Turnaj v Kopřivnici začal zápasy ve skupinách. Broďanky vstup zvládly bravurně. V zápase s domácím týmem vedly už od sedmé vteřiny zápasu. Protože soupeřky branku nevstřelily, jednalo se o gól vítězný. Natěšeným brodským hráčkám to však nestačilo. Pohrály si se soupeřkami  a po závěrečné siréně svítil na tabuli stav 13:0.

Druhým soupeřem bylo družstvo Žďáru nad Sázavou. Tým z Vysočiny hrál velmi ostře a často dostal Broďanky do úzkých. Ty ovšem uplatnily větší zkušenost a zvítězily 4:1.

V semifinále se Uh. Brod střetl s Novým Strašecím.  Sympatický, běhavý tým držel krok celou první třetinu. Potom mu zřejmě došly síly a rozjetý brodský stroj nestačily brzdit. Florbalová mašina z východu republiky rozdrtila soupeřky v poměru 12:0.

Na ZŠ Pod Vinohrady je dobrým zvykem pořádat zájezd na finálový zápas. I letos byly vypraveny dva autobusy fanoušků, kteří spolu s domácími vytvořili velmi bouřlivou sportovní atmosféru. Mladé brodské hráčky poprvé cítily tak silnou podporu. Nervozita jim svazovala ruce a měly problém s technikou. Přesto zápas dovedly do vítězného konce. Soupeře z Horšovského Týna porazily v poměru 4:1.

 

„ Když jsem děvčatům v šesté třídě říkal, že za dva roky budou hrát republiku, a že ji mohou vyhrát, asi si myslely, že přeháním. Přesto se pustily do velmi intenzivní přípravy. Věděly, že náš tým bude tvořen osmačkami a soupeřky mohou být o rok starší. Byly rozhodnuty toto roční manko smazat a povedlo se jim to. Neprohrály jediný zápas a po všech turnajích dosáhly neskutečného skóre 93:5. Navázaly na práci svých předchůdkyň, které je nyní pomáhaly připravovat. Brodská dominance je značná a každý další tým naší školy bude budit respekt“ podotkl Tomáš Králík, trenér a učitel ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod.


Konečné pořadí v kategorii dívek

1. ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod
2. ZŠ Horšovský Týn
3. ZŠ a MŠ J. A. Komenského Nové Strašecí
4. ZŠ Školní Kadaň
5. ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice

6. ZŠ Švermova Žďár nad Sázavou


Individuální ocenění

Nejlepší hráčka RF 2010

Andrea Matějíčková

Uherský Brod

Vítězka kanadského bodování RF 2010

Klára Chmelová

Kadaň

Nejlepší střelkyně RF 2010

Klára Chmelová

Kadaň

Nejlepší brankářka RF 2010

Karolína Slezáková

Uherský Brod

Cena fair-play RF 2010

pro družstvo

Horšovský Týn

Miss turnaje RF 2010

Hana Marková

Uherský Brod