základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 14.02. 2023 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Velká valentýnská detektivka

 

Pošťák Zelenka doručoval v naší ulici valentýnská přání, ale spletl se a jeden dopis vhodil do úplně jiné schránky. Do které, to se nevědělo. Situace nabrala nebývalé obrátky a my se s pošťákem Zelenkou dali do odkrývání této nepříjemné situace.

 

Komu byl vlastně dopis s přáním omylem doručen?  Paní Láskové? Panu Růžičkovi či Tulipánovi nebo staré paní Karafiátové?

 

Indicií bylo hodně, jen je logicky seskládat bylo na úplném začátku problémem. Nakonec na celou pošťáckou detektivku s valentýnským podtextem přišli naši druháci, když se dobrali podle jasných logických úsudků k rozuzlení tohoto zamotaného detektivního příběhu.

 

Dopis byl doručen na správnou adresu konkrétního domu.  Ještě jsme se však dozvěděli, že Bětka, pošťácká kamarádka, také myslí na pošťáka Zelenku a mají se rádi.

 

A protože máme v srdci též mnoho milých, blízkých, nejbližších a taktéž našich kamarádů, vyrobili jsme jim drobné dárečky ale i hezká přáníčka.

 

Naše poselství ze druhých tříd směrem k vám?

 

Mějte se stále všichni rádi!

 

Děti z 2. A a 2. B s třídními učitelkami

 

 

FOTOGALERIE