základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 22.03. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Velikonoce v Bojkovicích

 

Pletení pomlázek, zdobení kraslic, tkaní šály, drátování zvířátek či výroba píšťalek z vrbového proutí. To všechno si mohly prohlédnout děti z vinohradské školní družiny v prostorách muzea v Bojkovicích. Ke stolům zasedlo několik lidových řemeslníků a návštěvníkům představili, co umí ze dřeva, proutí a kraslic vytvořit. O zručnosti umělců nebylo pochyb a zvídavost dětí byla tak velká, že jim bylo umožněno, aby si také vytvořily velikonoční přání nebo zkusily uplést pomlázku. Děti se nenechaly zahanbit a ukázaly, že jim vyrábění není cizí. Nejvíce se dětem líbilo pletení pomlázky. Děkujeme pracovníkům muzeu za udržování starých lidových tradic.

 

                                                   Aneta Šupinová

 

FOTOGALERIE