základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 30.12. 2022 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Vánoční koncert přinesl ZOO Zlín 60 tisíc

 

Pro některé diváky, ale i děti samotné, to bylo vůbec poprvé, kdy tento, dnes již tradiční benefiční koncert, mohli ve vyprodaném velkém sále prožít. Původně se totiž tato akce konala v prostorách školní jídelny, později byla přesunuta do kina Máj, ale ani tady kapacita sedadel nestačila, a proto se v posledních letech pro velký úspěch a zájem odehrává v Domě kultury.

S nápadem spojit konání vánočních vystoupení žáků s bohulibou činností přišla paní učitelka Jana Bistrá. Výtěžek z koncertu škola pravidelně daruje zvířátku, které si děti samy vyberou. V předchozích letech škola věnovala finanční dar např. pandám červeným, vzácným žirafám Rothschildovým, slonům, lvům, tygrům ussurijským, papouškům Ara, dželadám, surikatám, rejnokům a dalším.


Celý repertoár sestavil pan učitel Jakub Smítal, který vedl pilně nácviky s kytaristy, sboristy i pedagogy po dobu několika týdnů. Na jevišti se postupně vystřídaly všechny třídy 1. stupně se svými třídními učitelkami. Druhý stupeň zastupovalo neskutečných 90 sboristů se čtyřmi vánočními písněmi. Hudebního doprovodu se ujali šikovní kytaristé z Kytarové školy Jakuba Smítala, které podpořili další hudební hosté: Marie Buráňová s kytarou,  Aleš Řezníček s flétnou, Petr Novotný s basovou kytarou, Markéta Budinová s klávesami a žák Ondřej Strážnický, který dokonale vedl rytmickou část všech skladeb. Překvapením v samotném závěru bylo vystoupení dvaadvaceti členů pedagogického sboru s písní Půlnoční. Celým programem svým slovem provázela Klára Kolářová.

Smyslem této akce bylo nejen zpříjemnit předvánoční čas kulturním zážitkem, ale také podpořit slůně s exotickým jménem Zyqarri, což v překladu znamená Anděl. Díky úsilí organizátorů, účinkujících dětí a jejich učitelů mohl ředitel Zdeněk Moštěk na závěr pozvat na pódium zástupce ZOO Romanu Markovou a Tomáše Divilka, aby jim předal šek v hodnotě 60 tisíc, čímž škola navýšila celkovou částku poskytnutou ZOO Zlín za 15. ročníků akce na 421 000 Kč. Jako poděkování za věnovaný finanční dar přijal velkoformátovou fotografii na plátně zachycující sloní rodinu. Obraz nyní zdobí zdi naší školy a oživuje vzpomínky na tento krásný adventní koncert.

 

Vánoční koncert 15. 12. 2022 - video. 

 

FOTOGALERIE

 

Reportáž z Vánočního koncertu na TV Slovácko:

https://itvs24.cz/uhersky-brod/magazin-uhersky-brod-17-12-2022