základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.11. 2018 Autor článku Autor: admin .

U prvňáčků se strašilo

Všude dýně, v ní je svíčka,

děti nosí roztrhaná trička.

Bubu bubu bububu

dejte nám koledu

nebo vám něco provedu!

 

Říkadlo se ve středu 31.10.2018 ozývalo ze dveří tříd 1.A a 1.B.

Strašidelné "Čarovyučování" jsme s dětmi zahájily v multimediální učebně, kde jsme si společně připomněly odkud skutečné tradice svátku Všech svatých vlastně pochází, vysvětlily si rozdíly rozličných způsobů prožívání těchto tradic podzimu v různých zemích a věnovaly se těm – mezi dětmi nejpopulárnějším - tradicím "Halloweenu". 

Strašení, koleda, nějaká ta halloweenská sladkůstka, svíčky a výzdoba z vydlabaných dýní – příběh nešťastného a strašlivého Jacka O´Lanterna, zábavné dýňové počítání, luštění a vyrábění  – to všechno pak bylo náplní našeho čarodějného a dýňového dopoledne. 

Snad jsme se pěkně pobavily, něco nového naučily a nikdo se příliš nevylekal.

Třídní učitelky a děti 1. AB

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2018_10_31_1AB_Carovyucovani/