základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 11.09. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Třeťáci na exkurzi v ZOO

V pátek 7. 9. jsme se s dětmi třetích tříd vydali do ZOO Zlín. Velkým přáním bylo nejenom se pozdravit s našimi starými známými zvířecími kamarády, ale zejména jsme se chtěli přivítat s obyvatelem novým, vzácným, endemickým a to ptáčkem kivi.

 

A co myslíte?

 

Náš nový kamarád spal stočený do klubíčka za velkým pařezem. Kivi je totiž živočich noční .

Jistě snil o své domovině – Novém Zélandu, a tak jsme ho opustili v jeho sladkém podřimování a tiše jsme mu mávli do kamery, která ho nepřetržitě snímá. Snad příště budeme mít více štěstí a uvidíme ho na vlastní oči.

 

Nevadí, naši staří známí však nezklamali.

 

Potěšili nás tři obrovští sloni, z ranního sluníčka se venku radovali dva pyskatí medvědi  a rodinka hyen. Z pískových pelíšků se pomalu  soukaly  surikaty, za plotem skotačily ovce somálské. Svůj pozdrav na nás zařval majestátný lev a  tygr usurijský brouzdal po své vyšlapané pěšince tam a zpět a návštěvníků si příliš nevšímal. Plameňáci si čechrali peří a arové spustili velikánský křik, když jsme se přiblížili k jejich voliéře. Žirafy nás sledovaly přes dlouhé řasy svůdnýma očima a labužnicky olízly velkým šedým jazykem sklo, přes které jsme je pozorovali. Jistě se těšily na dobrou snídani, neboť vytušily, že ani my neodoláme chladné malinové tříšti a voňavým placičkám. Bylo toho ještě mnohem více.  

 

Nakonec  jsme navštívili  obchůdek se suvenýry a obtěžkáni plyšovými  zvířátky  jsme se spokojeni vrátili do naší školy.

 

Tak se tam všichni opatrujte a za rok se s vámi všemi znovu rádi shledáme.

 

                                                             

                                                          Za žáky 3.A, 3.B a 3.C napsala Jitka Vráblíková

 

FOTOGALERIE