základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.05. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Veronika Pálková

Tom Novák postupuje do národního kola Programování

Tom Novák z 8. B vyhrál krajské kolo Olympiády v programování. Úlohy do krajského kola zpracovává ústřední porota a zadání úloh je jednotné pro celou ČR. Práce jsou bodované ústřední porotou a podle získaných bodů je pak vybráno 16 nejlepších z celé republiky, kteří postupují do národního kola. To se koná 21. - 23. 6. 2019 v Hradci Králové, na Fakultě informatiky a managementu.

 

 

Tom se programování věnuje od 6. třídy. Patří mezi "bastlíře", věnuje se arduinu, 3D tisku a fotbalu. Do národního kola postoupil z pěkného 9. místa v republice. Držíme Ti pěsti, Tome!

 

Bastlíř - Označení pro počítačového kutila.

Bastlíř se v oblasti informačních technologií věnuje různým vylepšením, nebo je dokonce schopen sestrojit vlastními silami určité zařízení. Tento výraz vychází z německého slova basteln, což znamená kutit a dříve se takto pojmenovávali především kutilové klasického typu, tedy domácí kutilové, zahrádkáři a hobby řemeslníci.

Bastlíři bývají velmi technicky zdatní, přesto nejsou profesionály. Dokážou díky svým vylepšením hodně ušetřit, někdy můžou dokonce vymyslet takové zlepšováky, které lze patentovat. Do této skupiny tedy můžeme směle zařadit i vynálezce. Bastlit můžete ovšem také virtuálně, tedy v různých hrách a simulacích.

Zdroj: https://it-slovnik.cz/pojem/bastlir/?utm_source=cp&utm_medium=link&utm_campaign=cpPřiložené soubory:
- Výsledky programování 2019
- Výsledky krajského kola Programování