základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.03. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

T-PROFI - Talenty pro firmy

Krásné třetí místo v krajské odborné metodické soutěži T-PROFI získal ve středu 6.3.2019 v Experimentáriu SPŠ Otrokovice tým zastoupený žáky 5. ročníku naší školy Jakubem Buráněm, Josefem Duškem a Petrem Lekešem společně se  třemi studenty 2. ročníku SŠ COPT Uherský Brod za podpory zástupce zaměstnavatele České zbrojovky a.s.

Organizátorem akce je Česká hospodářská komora, která se snaží o propagaci a osvětu techniky a podporu zájmu o technické obory mezi veřejností. U soutěžního týmu porota hodnotitelů ověřovala technické schopnosti, mezigenerační spolupráci, podnikavost a kreativitu soutěžících prostřednictvím zadaného úkolu. V časovém limitu 3 hodin musel tým postavit a zprovoznit nové funkční zařízení - lanovku na bázi polytechnické stavebnice Merkur.

Družstvo muselo prokázat celou řadu dovedností, které odborná porota náležitě vyhodnotila podle předem daných kritérií.

Soutěžnímu týmu gratulujeme a přejeme další úspěchy nejen v oblasti technických dovedností.

Současně děkujeme za pocit, že i v dnešní době plné jiných lákadel se kluci dokáží nadchnout pro starou dobrou stavebnici Merkur a svou šikovnost dokáží i úspěšně zúročit.

Generace jejich rodičů si jistě dobře pamatuje na poštovní psaníčka posílané klidně přes 5 pater paneláku díky důvtipným mechanismům sestrojených právě z Merkuru.

A další generace úspěšně pokračuje ;).


Petra Hrabovská

https://zsvin.rajce.idnes.cz/Soutez_T-profi_6._3._2019