základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.04. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Stezka mladého přírodovědce

V prostorách školní družiny se nám nabízí nepřeberné množství činností, ale asi nikoho by nenapadlo, že je možné si zahrát i na archeologa, botanika či výživového poradce. V pátek 15. dubna se děti ze školní družiny zapojily do zábavných aktivit v rámci environmentálního programu ke Dni Země.  Vyzkoušely si, kam až sahají hranice jejich znalostí. Některým se nejvíce líbilo skládání z přírodnin nebo poměřování kmenů, jiným pozorování v mikroskopu a vykopávání kostí záhadných živočichů. V neposlední řadě byla možnost nahlédnout do pyramidy zdravé výživy a ujasnit si, co je pro nás přínosné a zdravé. Na každého zúčastněného, který se s úkoly správně popral, čekal titul mladého přírodovědce a sladká odměna. Všechny děti splnily úkoly na jedničku.

 

FOTA ZDE:

 

                                                  Aneta Šupinová a Petra Hrabovská