základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 08.10. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Staleté kořeny

Hodně štěstí, zdraví, hodně štěstí, zdraví,

Hodně štěstí, milá Česká republiko...

Ne! Zadržme! Ještě přece nenadešel den D, kdy nám 100 leté narozeniny republiky vtisknou povznesenou náladu a budeme všichni slavit a hlasitě provolávat  s l á v a !!! Ale protože je to událost té nejvyšší důležitosti, provází nás už měsíc před samotným výročím.

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 jsme do školy pozvali pana Pakostu s programem Staleté kořeny připomínajícím naši nedávnou historii. A líbilo se nám to moc. Vzpomínali jsme společně na významné osobnosti, které se zasloužily o vznik samostatné republiky i o slávu Česka za hranicemi státu i Evropy. Hra poukazující na důležitost každé generace a vzájemné spolupráce se nám perfektně povedla. Sklidili jsme pochvalu za chování i znalosti, což jsme přijali s ruměncem ve tváři a neskrývanou radostí. 

Závěrečná otázka, zda jsme hrdí na naše „češství“, se setkala se stoprocentním souhlasem. A to počítáme i naše dva poloviční cizince. 

Jen tak dál, naši malí Češi. A až se rozletíte do světa, dělejte jen čest té naší malé zemičce v srdci Evropy.


Petra Hrabovská, Marcela Hauerlandová, holky a kluci z 5.A a 5.B

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2018_10_05_5AB_Stalete_koreny/