základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 27.11. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Ladislava Kotačková

Stále něco tvoříme

Ve výtvarné výchově stále něco tvoříme – a jsme moc šikovní! Šesťáci si vyrobili krásné jmenovky, hráli si s liniemi, studovali listí a větvičky dřevin, schovávali se pod deštníky,  cestovali k pyramidám.

 

Sedmáci zjistili, že z písmen poskládají třeba krajinu nebo vyjádří pohyb vody v moři. Také si navrhovali vývěsní či reklamní štíty „své“ firmy. 

 

Osmáci se zabývali ponejvíce perspektivou a studovali, jak vypadá třeba „obyčejná“  židle. Deváťáci vynikli například v malbě zátiší pastelem. Někdo je technicky založený, jiný vnímá více barvy nebo naopak jej zajímají spíše detail. Témata máme různorodá, aby každý žák uspěl v tom „svém“.

https://zsvin.rajce.idnes.cz/Nastenky_zari_-_listopad_2019/