základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.06. 2021 Autor článku Autor: Mgr. Jana Bistrá

Šneci v 5.A

FOTOGALERIE

 

Za pozornost stojí i postřehy zúčastněných:

 

Dnes jsme se třídou vyrazili do nové místnosti: KUCHYŇKY. Kuchyňka se nachází za jídelnou, jsou tam: stoly, židle, skříně, pracovní desky a vše, co je v kuchyni potřebné. Dnes jsme měli za úkol upéct ve skupinkách pizza šneky. Myslím, že se nám moc povedli, všichni jsme dostali od paní učitelky za pizza šneky jedničky s hvězdičkou. V naší skupince jsme na výbornou spolupracovali a naše spolupráce se vyplatila, šneci se nám vydařili. S holkama jsme nezahálely a všechny šneky jsme snědly. Nabídly jsme i paní učitelce ochutnat, ta také řekla, že se nám povedli a to nás všechny potěšilo. V kuchyňce to bylo velmi zábavné, v příštím kuchtění si upečeme mufinky. 

Andrea

 

 

V naší nové školní kuchyni jsem si užil moc zábavy. Podle mě se pizza šneci naší skupině velmi povedli a už se těším na další společné vaření.

Tobi

 

 

Naše první vaření
Paní učitelka nám ve čtvrtek řekla, že v pondělí budeme v kuchyňce. Měli jsme dělat pizza šneky. Já jsem byla ve skupině s Lucasem, Kevinem a Filipen J. Dnes, to je pondělí, jsme si přinesli suroviny. Předem jsme domluvili co přineseme. Lucas přinesl kmín, šunku a kečup, Kevin donesl sýry a já donesla bylinky, česnek a vejce. Filip na mé přání nedonesl nic. Celkem nám to vyhovovalo. Ne, že bychom mu nevěřili, ale už jsme měli všechno rozdané. Paní učitelka nám dala listové těsto. Po obědě, který byl v 11:40, jsme se vydali do kuchyňky. Tam jsme si z lednice vytáhli předem námi připravené suroviny a dali se do práce. Kuchyň má bílé stěny, sedm stolů, krásnou linku se čtyřmi troubami a velkým dřezem. Linka byla zbarvená do barev červené, bílé a modré. Líbilo se mi tam. Na stolek připravili suroviny. Otevřeli jsme těsto a pomazali ho kečupem. Pak jsme si vzali šunku a sýrem posypali. Ještě jsem nasypala pizza koření, které jsem přinesla. Srolovali jsme všechno a nakrájeli na plátky o tloušťce prstu.  Vše bylo připraveno k pečení. Paní učitelka zapnula troubu a my tam plech dali. Čekali jsme. Vytáhli hotové pizza šneky a uklidili po sobě linku. Plátky Lucas poskládal na talíř a položil na náš stůl. Bylo to krásné na oko a chutné. Já jsem donesla na ochutnávku domů a taky chutnalo. Dnešní pracovka se mi líbila...
Tereza M., žačka 5.A

 

Nová kuchyňka je moc hezká a dobře se v ní vařilo, ale bylo tam málo nožů, příborů a vařeček atd.

Šíma

 

Chci se vyjádřit k dnešní pracovce. Moc se mi to líbilo. Kuchyňka byla luxusní, hezky vybavená a taky jsem si poprvé myslela, že já ty pizza šnečky spálím, ale docela se nám to povedlo. Líbilo se mi i to, jak jsme všichni spolupracovali. Těším se na další týmovou práci u sporáku.

Niki

 

V té kuchyňce se mně moc líbilo. Bylo to tam dobré a jsem rád, že tam půjdeme zase v pondělí. Mě to moc bavilo, jak jsme spolupracovali a pracovali jsme po krocích.

Fífa

 

 

Když jsme přišli do kuchyňky, sedli jsme si na svá místa a poslouchali paní učitelku, co nám říká. Jak učitelka domluvila, rozdělili jsme si místa a dali do práce. U pečení pizza šneků jsme si v naší skupince rozuměli a rozdávali si práce, co každá z nás bude dělat. Nakonec jsme, ale dělali vše společně. Jak byli šneci hotovi, rozdělili jsme si je, aby měla každá stejně a jednoho jsme dali na ochutnávku paní učitelce. Učitelka nám je pochválila a řekla, že je máme výtečné. Za chvíli byl talíř prázdný. Když jsme došli do třídy, paní učitelka řekla, že za dnešní práci nám dá jedničku s hvězdičkou. Bylo to krásný zážitek.

Kačka