základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 19.03. 2019 Autor článku Autor: admin .

SLZŠJ florbal: děvčata zlato, chlapci stříbro

SLZŠJ = Sportovní liga základních škol Junior, je letos nová soutěž v několika sportovních odvětvích pro žáky 1. stupně. Okresní kolo ve florbalu pořádala naše škola v úterý 19.3. ve Sportovní hale Za Sokolovnou. V kategorii chlapců startovalo 12 družstev, děvčat 6 a oba týmy naší školy byly opět velmi úspěšné.

 

Hoši se po čtyřech jasných výhrách probojovali do finále, kde jim ale Uherský Ostroh oplatil porážku z krajského kola ČEPSu a zvítězil ve vyrovnaném a dramatickém utkání 6:4. Už před utkáním si ale oba finalisté zajistili postup do krajského kola, což bylo hlavním cílem turnaje, takže naše borce prohra až tolik nebolela.

 

Děvčata zahájila turnaj porážkou 1:2, ale pak už se vezla na vítězné vlně, kterou zakončila výhrou ve finále 1:0 nad Bánovem a získala pohár za 1. místo.