základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 07.01. 2020 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Slavnostní nálada ve Filharmonii Bohuslava Martinů

Letošní rok se chýlí ke konci. Adventní čas směřuje ke zlaté neděli a vytouženému Štědrému večeru.

Pro období očekávání příchodu Ježíška jsou typické adventní roráty, konající se v brzkých ranních hodinách často jen ve svitu svic. 

I my se scházíme se čtvrťáky ve čtvrtek 19.12. 2019 ještě za tmy a vydáváme se do zlínského Kongresového centra, abychom umocnili  naši náladu plnou  rozjímání. Filharmonie Bohuslava Martinů nám nabídla program s hravým názvem Před pikolou za pikolou.

Slavnostní událost si žádá slavnostního ducha. Na naše děti byla radost pohledět. Pochopili, že tepláky a sportovní trička se do společnosti nehodí. A že my jsme se ocitli ve společnosti vrcholně věhlasné a noblesní. Ukázky z děl Mozarta, Vivaldiho, Čajkovského, Bacha nebo Korsakova toho byly důkazem. Dokázaly nám, jak beze slov umí hudba vyprávět příběh, malovat paletou tónů, vyvolat nejrůznější emoce od mrazení v zádech až po dojmutí k slzám. Nechali jsme se unášet známými melodiemi a nemohlo nám být lépe. 

Vlastně jen střípek hudebního tělesa Filharmonie vytvořil atmosféru, která nás dokonale vtáhla do fantastického světa paní hudby a čas plynul zbytečně rychle. Vůbec se nám nechtělo zpět do školy. 

Vlastně jakpak by ne, vždyť za 4 dny už jsou VÁNOCE!


https://zsvin.rajce.idnes.cz/2019_12_19_Filharmonie_Zlin/