základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 09.06. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Sladká tečka na závěr školního roku

 

Určitě hodně z vás zná film KARLÍKOVA TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU a každý si přeje se tam jednou podívat. Děti ze školní družiny tu možnost měly a viděly, jak se vyrábí čokoláda v Uherském Brodě. Nebyla tak velká, jak měl Karlík, ale taky se bylo na co dívat. Děti se dozvěděly mnoho o výrobě čokolády. Například, že při výrobě se nepoužívá tekuté mléko, ale sušené a že za jeden den tato výrobna vyrobí až 1200 čokolád a 5000 bonbonů. Je to neuvěřitelné, kolik toho tři lidé zvládnou. Kdo z dětí chtěl, mohl si vyrobit vlastní čokoládu, nebo si zakoupit už hotovou. Jako dárek každý dostal za návštěvu čokoládové lízátko, které všem moc chutnalo. My moc děkujeme čokoládovně Janek, že nám tuto exkurzi umožnila.

 

                                                     Eliška Vrágová

 

FOTA