základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 27.11. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Jana Janíčková

Školní kolo Olympiády v českém jazyce

Dne 19. listopadu 2018 se na naší škole konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se jí 21 žáků z osmých a devátých tříd. Soutěž se skládá ze dvou částí: Žáci musí nejprve dokázat své mluvnické znalosti, které bývají většinou velmi náročné, letos ale autoři zvolili poněkud jednodušší otázky. V druhé části se žáci projevili slohově. Tentokrát bylo vybráno téma "Co všechno umí světlo", zpracovat ho měli formou prózy.

A kdo zvítězil? Absolutním vítězem se stala Kateřina Běláková, na druhém místě Richard Sedláček. Tito žáci  budou v lednu reprezentovat naši školu v okresním kole v Uherském Hradišti. Letos jsme se ale rozhodli ocenit zvlášť  kategorii 8. tříd, kde první místo získala Veronika Janůšová, druhé Tarja Bujáčková.

Všem zúčastněným děkujeme za snahu a postupujícím přejeme hodně úspěchů v dalším kole.