základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 24.02. 2016 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

REPUBLIKOVÝ HATTRICK

 

Ve dnech 10. – 11.3.  budou mladší žáci této školy jedním ze 6 účastníků Republikového finále škol ve florbalu, které se koná v Benešově. Cesta na finálový turnaj byla ovšem mimořádně obtížná.  Vedla přes vítězství v okrskovém, okresním, krajském a kvalifikačním kole, celkem Broďané na cestě soutěží odehráli 13 utkání, ve všech zvítězili a zaznamenali skóre 48:13. Tento úspěch vyniká o to víc, že ve většině zápasů nastupovali proti starším soupeřům – žákům 7. a 8. tříd, základ týmu přitom tvoří chlapci 6. A. Výhodou do budoucna je, že 10 ze 14 hráčů týmu může startovat v této kategorii i v příštím roce.

 

Nejtěžší krok bývá ten poslední a to platilo pro kvalifikační turnaj vítězů Zlínského, Moravskoslezského a Olomouckého kraje 23.2. v Opavě dvojnásob. První zápas proti Opavě byl strhující florbalovou bitvou. V úvodní třetině jasně dominovali rychlí a důrazní domácí hráči a jenom díky štěstí a vynikajícímu Buráňovi v brance prohrávali Broďané pouze jednobrankovým rozdílem. Když Opavští hráči zvýšili na začátku 2. třetiny na 2:0, nevypadalo to s týmem ZŠ Pod Vinohrady dobře. Hráči Uh. Brodu se ovšem nevzdali a snížením na 1:2 nastartovali neskutečný obrat v zápase. Nesmírnou bojovností si vytvořili drtivý tlak, jehož výsledkem byly další tří góly během 5 minut. V poslední části hry se sice zaskočená Opava snažila zvrátit nepříznivý stav, ale skórovat se jí nepodařilo, naopak inkasovala na 5:2 při power play. Ve druhém utkání proti Přerovu na postup stačila i dvoubranková porážka, ale neponechali nic náhodě a jednoznačně ovládli utkání výsledkem 3:0.

 

„Zlatá generace“ – jádro družstva, které zvítězilo v letech 2014 a 2015 v republikových soutěžích na 1. stupni, pokračuje ve svojí jízdě i na 2. stupni a pro ZŠ Pod Vinohrady vybojovalo třetí Republikové finále v řadě.  Tým na kvalifikaci hrál ve složení:  Lukáš Antonín, Martin + David Ležatkovi, Kryštof Mikeska, Jakub Nevařil, Martin Brauner, Erik Kouřil, Filip Horák, Jaroslav David, Ondřej Buráň, Damián Havel, Roman Šobáň, Karel Man, trenér Zdeněk Moštěk, asistent Roman Daněk.

 

 

FOTA ZDE: https://goo.gl/photos/Kp2bv1jjt6MpGb627