základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 08.04. 2018 Autor článku Autor: admin .

Republikové stříbro pro mladší florbalisty ZŠ Pod Vinohrady

Na domácím Republikovém finále AŠSK ČR mladších žáků potvrdili hráči Uh. Brodu pozici ZŠ Pod Vinohrady jako dlouhodobě nejlepší školy ve florbalových soutěžích chlapců. V letech 2014 – 2018 získali 5 zlatých a 1 stříbrnou medaili.

 

Ve dnech 4.-6. dubna 2018 pořádala ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod Republikové finále AŠSK základních škol ve florbale kategorie mladší žáci. Díky pořadatelství měli Broďané jistou účast mezi šesti nejlepšími týmy z celé republiky a chtěli zde napodobit své spolužáky, kteří před dvěma týdny zvítězili na RF v Praze v kategorii starších žáků.

 

Už první utkání ve skupině proti ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí bylo bojem o postup ze skupiny. Broďané neponechali nic náhodě a zápas zaslouženě dovedli k vítězství 7:3, když se hattrickem blýsknul  Ondrůšek. Ve druhém zápase byla favoritem ZŠ U školy Liberec, která aktivně spolupracuje s hokejovým klubem Bílí Tygři.  V tomto utkání hráči ZŠ Pod Vinohrady od začátku tahali za kratší konec a porážka 2:7 jim přidělila do semifinále ZŠ Eden Praha. V něm tým z Prahy vedl po první třetině už 3:0 a zdálo se, že má finále v kapse. Kluci z Brodu zabrali a postupně se trefili Maleňák, Tlach a dvě minuty před koncem Zlámal propálil vše, co mu stálo v cestě a poslal tak zápas do samostatných nájezdů. V nich se štěstí usmálo na hráče Uherského Brodu, když třikrát odvrátili mečbol soupeře a Zlámal a dvakrát Novotný zařídili svému družstvu finále. Skvělými zákroky tým podržel brankář Kandrnál.

 

Ve finále na Broďany čekal opět tým Liberce, ovšem v tomto zápase se na hráčích Brodu projevila únava z vydřeného semifinálového utkání a dokázali vzdorovat soupeři pouze první třetinu. Liberec si poté jasným vítězstvím dokráčel pro titul a chlapci ze ZŠ Pod Vinohrady se radovali ze stříbrných medailí, které před turnajem čekal málokdo. Skvělý úspěch!!

SESTAVA: Kandrnál, Daníček, Zlámal, Novotný, Tlach, Meindlschmid, Ondrůšek, Maleňák, Nerušil, Kůřil, Popelka, Vít, Šobáň, trenér Daněk.


Kromě medailí a poháru obdržel tým i voucher na 4000 Kč na odběr florbalového zboží. Tyto ceny pro nejlepší 3 týmy obou kategorii a podporu celé akce zajistili Zlínský kraj, Město Uherský Brod, Nadace Synot a Slovácké strojírny Uherský Brod.

Účastnicemi a zároveň patronkami Republikového finále byly bývalé žákyně ZŠ Pod Vinohrady a rovněž vítězky RF z let 2007 a 2008  - reprezentantka ČR Hanka Koníčková a dvojnásobná vítězka Superfinále Ivana Šupáková, které spolu nyní hrají ve Vítkovicích.


Tým děvčat z pořadatelské školy nepostoupil ze "skupiny smrti" díky porážce brankou obdrženou 2 minuty před koncem zápasu s Opavou. Po remíze s nejlepším týmem šampionátu Mladou Boleslaví na ně zbylo o utkání o 5. místo, které s přehledem vyhrály. Přiložené soubory:
- vysledky RF florbal III UB 2018
- Plakát RF florbal mladsi zaci 2018
- Florbal mladsi zaci RF 2018