základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.09. 2017 Autor článku Autor: PaedDr. Vladimíra Chmelařová

Republikové finále OVOV Brno 2017

Brno hostilo ve dnech 8. - 9. září 8. republikové finále Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů. Mezi nejlepšími  sportovci nechyběli žáci naší školy, kteří si účast získali výbornými výkony mezi stovkami škol v okresním a krajském kole.

Naši školu reprezentovala čtveřice dívek Šárka Meindlschmidová, Veronika Kubišová, Sandra Strnadová, Adéla Horáková a čtveřice chlapců Ondřej Buráň, Martin Ležatka, Martin Korabík a Filip Horák, který skvěle nahradil zraněného Davida Ležatku.

Závody byly setkáním nejlepších žákovských sportovních týmů se současnými olympioniky i olympijskými legendami. Zároveň přehlídkou atletických výkonů ve skoku dalekém, běhu na 60 m, trojskoku, hodu kriketovým míčkem, běhu na 1000 metrů. V těchto se našim závodníkům nejvíce dařilo a mohli uvažovat o medaili.  Bohužel silové disciplíny shyby, sedy-lehy, kliky, hod medicimbálem  a přeskoky přes švihadlo byly lépe bodově hodnoceny. Celkově jsme nakonec získali 24 místo z 45 zúčastněných týmů.

 

Nejlepší výkony:

Ondra Buráň - nejúspěšnější člen našeho družstva

60m ………7,64s   dálka……. 6,38m     míček…… 86m  !

Martin Korabík   60m………7.94        dálka…….5,60m

Filip Horák   Kliky/2min….82

Sandra Strnadová   míček 41m

Adéla Horáková   shyby/2 min.  50

 

Celá soutěž byla skvěle zorganizovaná, každý tým měl svého olympionika. Nás v soutěži doprovázel Jiří Adam, nyní trenér zlatého olympionika Davida Svobody, dříve sám olympijský medailista v moderním pětiboji. Celá soutěž začínala slavnostním nástupem, kdy všichni závodníci i učitelé vytvořili na ploše stadionu olympijské kruhy a rok 2017 podle barev triček, které při prezentaci obdrželi. Nechyběla společná zumba na rozcvičení a bubeníci, kteří bubnováním podporovali závodníky. Dále workshopy a  autogramiáda olympioniků.


Naši závodníci se vzájemně podporovali a byli skvělý tým. Za což jim moc děkuji, stejně tak i  za pomoc kolegyně Šárky Meindlschmidové a paní Buráňové, která nás po oba dny doprovázela a pomáhala tejpovat namožené svaly. 

FOTA ZDE :

DALŠÍ FOTA