základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 05.09. 2017 Autor článku Autor: admin .

První školní den s úsměvem

Pondělí 4. září 2017 se stalo prvním školním dnem na naší škole pro 41 dětí, které přišly spolu se svými blízkými na slavnostní zahájení do našeho nedalekého kina Máj. A byl to den slunečný, ale už chladně podzimní.

 

Všechny diváky uvítali dva veselí šašci, aby jim předvedli svou školičku, s dětmi si zazpívali a zatancovali. A pak se všechno ztišilo a děti zpozorněly.

 

To už si vzal slovo pan ředitel Moštěk, děti pěkně uvítal a popovídal si s nimi o tom, co je čeká jako skutečné školáky. Předal slovo panu starostovi Kunčarovi, který se s dětmi a jejich dospěláky mile pozdravil a  popřál jim hodně úspěchů.

 

A pak nastalo pasování na školáky, kouzelné klobouky - koruny je osvítily poznáním a chytrostí a děti mohly jít do skutečné školy.

 

Děti a jejich dospěláci a  paní učitelky Miroslava Babulová 1.A a Petra Šmídová 1.B se poté přesunuli do školy, do svých tříd, kde pro školáky byly nachystané na lavicích učební pomůcky. Řeklo se vše podstatné a šlo se na oběd do školní jídelny. A zítra už nové školáky čeká doopravdická školní výuka. Přejeme jim, a se jim práce daří a a se jim v naší škole líbí.

FOTOGALERIE