základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 10.04. 2019 Autor článku Autor: admin .

Prváci v Muzeu J. A. Komenského

Ve dnech 9. a 10. 4. 2019, kdy se v MJAK konal 20. ročník předvelikonočních dílen lidových výrobců, jsme se na tuto krásnou podívanou vypravili i my s našimi žáčky 1. ročníku. Děti si mohly zblízka prohlédnout způsoby reliéfního, slámového, škrábaného, drátkovaného a voskem nanášeného zdobení kraslic ve všech možných překrásných barevných provedeních.

Kromě všudypřítomných kraslic pak byly k vidění výrobky z kukuřičného šustí, výšivky, tatary nebo textilní a dřevěné velikonoční ozdoby. Dětem se pak obzvláště líbila tvořivá dílnička, ve které si mohly vytvořit a vyzdobit svou vlastní velikonoční krasličku. 

K vidění bylo také nepřetržité promítání filmů s tématikou "Létečka a velikonočních tradic na Uherskobrodsku" v překrásných tradičních slováckých krojích.

Našim prvňákům se předvelikonoční atmosféra této expozice moc líbila a všichni si z ní odnesli svůj vlastní umělecký výtvor.


Děkujeme všem organizátorům za příjemné "nasátí" velikonoční atmosféry Slovácka.


Jolana Králíková a Markéta Budinová, třídní učitelky I. A, B

FOTOGALERIE