základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.12. 2015 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Předvánoční návštěva v pekárně

Ve čtvrtek 26.11.2015 podnikli třeáci ze IV. oddělení ŠD exkurzi do nové provozovny pekárny Javor v Uherskám Brodě. V úplně nové hale nás čekala naše průvodkyně paní Omelková. Viděli jsme, jak se připravuje těsto na chleba, rohlíky nebo vánočky. Zajímavé byly i obrovské pece, kde se peče chleba. Na jeden velký plech dokáže pekař nasázet až 50 kusů! Nikdo z dětí neuhodl, kolik rohlíků upeče za hodinu nová, třicet metrů dlouhá linka. Je to neuvěřitelných 10 000 kusů! Na všechny naše všetečné dotazy odpovídali ochotní zaměstnanci pekárny, my se tak dozvěděli mnoho zajímavých informací týkajících se např. historie pekárny, kolik je zde zaměstnanců, jaké druhy pečiva vyrábí a spoustu dalších.

Na závěr jsme měli možnost ozdobit si vlastní cukroví - muffinky, které si všichni s chutí snědli. Děti byly prací v pekárně velmi nadšeny a domů si odnesly voňavé, čerstvě upečené výrobky. Hádejte, čím chce nyní být většina třeáků? No přece pekařem!

Děkujeme paní Omelkové, vedení pekárny a všem jejím pracovníkům, kteří nás tak mile přijali a ochotně se nám věnovali.

 

FOTA ZDE:

 

                                            Mgr. Kateřina Štefánková