základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 28.02. 2018 Autor článku Autor: admin .

Praha už zase volá

Popáté za sebou budou florbalisté ZŠ Pod Vinohrady hrát na vrcholné akci školní florbalové sezony! Vybojovali si právo startu na prestižním Republikovém finále Sportovní ligy ZŠ ve dnech 19. -20. 3. v Praze, kterého se účastní pouze 6 nejlepších týmů z více než 1800 školních družstev, které se v tomto ročníku v soutěži představily. Na postupové cestě museli zvítězit v okrskovém, okresním i krajském kole a v úterý 27. 2. se v kvalifikačním turnaji skupiny E na domácí půdě postavili v boji o jediné postupové místo proti vítězům Moravskoslezského a Olomouckého kraje.


V prvním utkání rozstříleli družstvo ZŠ Na Nábřeží Havířov v poměru 12:1 a připravili si tak lepší pozici pro rozhodující zápas se ZŠ Želatovská Přerov, který by se dal nazvat "válkou dvou světů" – florbalu a hokeje. Družstvo Hanáků totiž tvořili hokejisté dorosteneckého ligového týmu Zubr Přerov, kteří ve své kategorii patří k nejlepším v republice a reprezentovali nedávno Zlínský kraj na Olympiádě dětí a mládeže, základní sestavu ZŠ Pod Vinohrady zase tvořili hráči florbalového krajského výběru. Přerov se prezentoval jednoduchou, rychlou, důraznou a fyzicky náročnou hrou, které ovšem Uherský Brod úspěšně čelil technickou, kombinační a florbalovou vyspělostí. V zajímavém a dramatickém utkání Broďané po celou dobu vedli, po kvalitním týmovém výkonu zvítězili 5:2 a vybojovali si tak postup Prahy.


Protože poslední porážku ve školních florbalových soutěžích zaznamenal tento tým ZŠ Pod Vinohrady před téměř 3 lety - 20. 3. 2015, nechtějí hrát druhé housle ani na turnaji nejlepších. V halách na pražském Chodově se pokusí rozšířit svoji ojedinělou bilanci  4 vítězství na Republikových finále v řadě v letech 2014 – 2017.

 

Sestava: Buráň, Souček, Havel, Šobáň, M. Ležatka, D. Ležatka, Brauner, Horák, Man, David, Kouřil, Antonín, Nevařil, Brablenec, trenér Moštěk