základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 22.02. 2017 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

PRAHA UŽ VOLÁ

Počtvrté za sebou budou florbalisté naší školy hrát na vrcholné akci školní florbalové sezony. Vybojovali si právo startu na prestižním Republikovém finále, kterého se účastní pouze 6 nejlepších týmů z více než 1500 školních družstev, které se v tomto ročníku v soutěži představily. Na postupové cestě museli zvítězit v okrskovém, okresním a krajském kole a ve středu 22.2. se v kvalifikačním utkání o postup postavili proti sportovní ZŠ Heyrovského Olomouc. Družstvo Hanáků bylo kromě florbalistů tvořeno fotbalisty Sigmy Olomouc, jedním z trenérů byl i bývalý úspěšný fotbalový reprezentant a držitel stříbrné medaile s ME 1996 Martin Kotůlek. Olomoučtí hráči se prezentovali rychlou, důraznou a fyzicky náročnou hrou, které ovšem Broďané úspěšně čelili technickou, kombinační a florbalovou vyspělostí. Pokyny z kabiny dodrželi hráči do puntíku a 5 brankami rozhodli zápas již v 1. třetině. Skóre ale i nadále narůstalo a konečný stav 10:1 byl pro soupeře ještě milosrdný. Družstvo ZŠ Pod Vinohrady se opíralo především o 9 hráčů z vítězného týmu MČR 2016 z Benešova, kteří předvedli divákům množství pohledných akcí. Mladší hráči se na hřiště sice ještě tolik nedostali, ale mají šanci se pokusit probojovat do 15 členného kádru, který bude 21.  - 22. 3 v Praze usilovat o 4. titul florbalového Mistra ČR školních týmů. 

 

 

 

                                                                                         Mgr.Zdeněk Moštěk