základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 25.10. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Miroslava Babulová

PRAGUE CELLO QUARTET

Že může i komorní koncert strhnout, pobavit i inspirovat? O tom se v pátek před podzimními prázdninami přesvědčili třeťáci v Kongresovém centru ve Zlíně. Čtveřice mladých umělců - profesionálních violoncellistů se snažilo hodinovým koncertem přivést děti ke klasické hudbě srozumitelnou a zábavnou cestou. Hudebníci hráli převážně filmové melodie (Piráti z Karibiku, Forrest Gump, James Bond apod.), jazz i hity nejznámějších moderních kapel, imitovali zvuky a nechali posluchače vymyslet pohádku, kterou pak zhudebnili. To vše v úpravě pro 4 violoncella. Vtipná vlastní moderace a interakce s publikem nás nadchla. Hudební zážitek jsme si všichni užili. 

třeťáci a tř. učitelky Mirka Babulová a Petra Šmídová

FOTOGALERIE