základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 02.03. 2020 Autor článku Autor: Mgr. Ladislava Kotačková

Požární ochrana očima dětí

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska vyhlašuje každoročně Výtvarnou a literární soutěž Požární ochrana očima dětí a mládeže. Naše žáky práce hasičů velice zajímá a tak není divu, že se soutěže rádi zúčastnili. V pátek 28.února bylo uzavřeno školní kolo. Bylo velmi těžké vybrat těch několik nejlepších, protože povedených prací bylo opravdu mnoho. Z šestých tříd si prvenství zasloužila Johana Mikšová, na 2. místě to byl Josef Dušek a na 3. místě Ondra Lebánek. Ze sedmáků byla nejlepší Angelika Kovačičinová, za ní se umístila Jolana Večeřová a na 3. místě pak Nikola Lebánek. Jako nejpůsobivější a tedy postupující do okresního kola byly vybrány práce Angeliky Kovačičinové, Johany Mikšové a Nikoly Lebánka. Důležité také bylo, že nešlo jen o výtvarnou tvorbu, ale také o to, aby si každý uvědomil, jak přínosná, obětavá a také nebezpečná je práce hasičů, ať profesionálních nebo dobrovolných. Jsou to hrdinové běžného života - a to je to, co naši žáci bezpochyby moc dobře vědí.

Mgr. Ladislava Kotačková

https://zsvin.rajce.idnes.cz/Pozarni_ochrana_ocima_deti_2020/