základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 29.11. 2017 Autor článku Autor: admin .

Postupové drama režíroval Souček

Velmi dramaticky vyvrcholilo krajské finále Sportovní ligy ZŠ ve florbalu starších žáků v úterý 28. 11. v Uherském Brodě. Ve hře byl postup do kvalifikace o Republikové finále v turnaji, kterého se každoročně účastní přes 1500 družstev z celé ČR.

 

Favorizovaný tým ZŠ Pod Vinohrady procházel turnajem bez potíží a po jasných výhrách nad Kroměříží 8:1 a Vsetínem 7:0 ho v posledním utkání čekala ZŠ Mánesova Otrokovice, která měla na kontě remízu a těsnou výhru 4:2. Oba týmy se dobře znají ze Zlínské florbalové ligy, protože většinu družstva „Mánesky"  tvoří hráči Panthers a Brodu zase členové 1.AC. Pro podcenění soupeře tedy nebyl žádný důvod, hoši ze ZŠ Pod Vinohrady se na něj pečlivě připravili a na hřišti to bylo znát.

 

Od prvních vteřin zamkli Broďané soupeře na jejich polovině, ale neuvěřitelným způsobem pálili jednu šanci za druhou a Otrokovický gólman čaroval. Minutu před poločasem, když se Máneska dostala ojediněle za polovinu, vstoupil do děje utkání poprvé výrazným způsobem Marek Souček. Po jeho školácky zahrané vysoké hokejce u brankoviště následovala standardka, gól z první střely na branku a  poločasový stav  1:0, který posunoval do kvalifikace hosty.

 

Druhá polovina měla stejný průběh: šance – střela vedle, šance – zákrok brankáře, šance – tyčka a čas nadále hrál pro hosty. Když v půlce 2. poločasu nařídil rozhodčí trestné střílení, našel v kritické chvíli odvahu k realizaci  „hříšník"  Souček, unesl tíhu okamžiku a s přehledem srovnal na postupových 1:1. Svůj kiks z 1.poločasu definitivně odčinil o 2 minuty později brankou na 2:1.

 

Po zbytek času už hráči  Uh. Brodu s přehledem kontrolovali postupový stav. Za předvedenou hru nelze borcům ZŠ Pod Vinohrady absolutně nic vytknout, ovšem proměňování šancí 1 z 10 je žalostné. Zato ale ukázali, jak lze za 30 minut urychlit stárnutí trenéra o 10 let ...

 

Sestava: brankáři Ondřej Buráň a David Brablenec, hráči Martin Ležatka, Marek Souček, David Ležatka, Erik Kouřil, Martin Brauner, Filip Horák, Jaroslav David, Lukáš Antonín, Damián Havel, Jakub Nevařil, Karel Man, Roman Šobáň, trenér Zdeněk Moštěk.

 Přiložené soubory:
- vysledky kraj florbal 17