základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 26.03. 2017 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Počtvrté zlatí

Republikové finále hostila ve dnech 21. -22. 3. Praha - Chodov a představilo se na něm 6 nejlepších týmů z více než 1400 družstev, která v tomto školním roce v soutěži startovala. Skvěle herně, fyzicky i mentálně připravený tým ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod  turnajem doslova prolétl a všem soupeřům nadělil dvouciferný příděl. Broďané měli drtivé nástupy do utkání, které soupeři nedokázali zachytit a zápasy rozhodli již v 1. třetinách. Svoji suverénní cestu turnajem zahájili ve skupině  výhrami nad ZŠ Slovanské náměstí Brno 15:3 a ZŠ Eden Praha 10:2, v semifinále přehráli ZŠ Moskevská Kladno 10:2 a  ve finále před zaplněnou Chodovskou halou deklasovali Gymnázium  Plzeň 11:0.

 

Dominance tohoto týmu na turnaji není jen dílem jejich talentu a florbalové šikovnosti, ale především výsledkem dlouholeté poctivé práce, disciplíny a týmového ducha. Na cestě ke zlatu přes okrskové, okresní, krajské kolo, kvalifikaci a finále sehráli chlapci celkem 14 zápasů, ve všech zvítězili, skóre 140:19 !

 

Družstvo, které pro svoji školu vybojovalo čtvrtý  Republikový titul  v řadě se opíralo především o 9 hráčů loňského vítězného týmu z Benešova.  Ondřej Buráň byl jako vždy vyhodnocen nejlepším brankářem, bratři Ležatkovi suverénně ovládli kanadské bodování turnaje, David byl s těsným náskokem před Martinem vyhlášen nejlepším střelcem. K zisku zlatých medailí výrazně přispěli i Lukáš Antonín, Martin Brauner, Erik Kouřil, Filip Horák, Jaroslav David a Karel Man. Mladší hráči Tomáš Maleňák, Kryštof Nerušil, Ondřej Daníček, Denis Zlámal a Dominik Novotný nasbírali cenné zkušenosti a byli rovněž platnými členy družstva. Tým trenérsky vedli Zdeněk Moštěk a Roman Daněk.

 

ZŠ Pod Vinohrady se jako jediná škola v ČR probojovala na finálový turnaj v obou kategoriích. Mladé družstvo děvčat se v turnaji neztratilo a obsadilo celkové 4. místo.

 

Tým děkuje za podporu Městu Uh. Brod i Zlínskému kraji, rovněž i svým příznivcům, kteří vážili dlouhou cestu až do místa turnaje.

FOTOGALERIE