základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 28.05. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Po stopách žítkovských bohyní

 

V krajině, kde je všude daleko a příroda tak blízko, prožila parta třeťáků a paťáků květnový víkend.

Na svůj pobyt na chatě Kordárna ve Starém Hrozenkově budou mít děti ty nejkrásnější vzpomínky. Vzpomínky, tak trochu magické… Vydaly se totiž po stopách žítkovské bohyně Irmy Gabrhelové, která dokázala léčit bylinami, uměla pomoct s kdejakým trápením, radila v nesnázích nebo prý i viděla do budoucnosti.

Víkendový program byl velmi pestrý. Procházky kopcovitým terénem vystřídalo i sportování a zábava. Letní biatlon kolem místního rybníka děti tak nadchl, že ani únava z uběhnutých kilometrů nebyla na nich znát. Se stejným nadšením se vydaly i na putování za zlatým pokladem do hrozenkovského lomu nebo si užívaly večerní programy plné soutěží a tance.

Bylo nám v krajině Moravských Kopanic krásně a snad někdy příště se sem vrátíme. Už jen proto, že příroda je tu tak blízko…

Děkujeme zaměstnancům chaty Kordárna za skvělou péči o nás.

 

FOTOGALERIE