základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 01.11. 2022 Autor článku Autor: Mgr. Miroslava Babulová

Po stopách Přemysla Otakara II.

V úterý 1.11. se třída 4.B vydala na výukový program o Přemyslu Otakaru II. v rámci oslav 750. výročí povýšení města Uherský Brod na město královské do muzea JAK. Přivítali nás průvodci paní Zábojníková a pan Provodovský a věnovali se nám 1,5hodiny. Nejdříve jsme se ocitli ve středověku a dozvěděli se vše o našem městě, obdivovali repliku, obrazy i Černého Janka včetně poutavě vyprávěné pověsti. Poté jsme se již věnovali králi "železnému a zlatému", Přemyslu Otakaru II. a dozvěděli se vše od jeho dětství až po úmrtí na Moravském poli. Viděli jsme řadu originálů i replik a nakonec si zkusili vytvořit tajemnou listinu i s královskou pečetí. Učivo se nám bude hodit v 2. pololetí školního roku v předmětu vlastivědy, kdy začneme probírat historii naší země.

                                                                                              žáci 4.B a tř. uč. Mirka Babulová

FOTO