základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 28.06. 2019 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

PETR MEINDLSCHMID MÁ BRONZ Z OLYMPIÁDY

Na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci ve dnech 23. – 27. 6.  reprezentovalo Zlínský kraj celkem 12 žáků ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod. Nejúspěšnější z nich byl žák 7. ročníku sportovní třídy Petr Meindlschmid, který  vybojoval ve skoku dalekém mladších žáků 4. místo výkonem 540 cm a ve výšce bral dokonce bronzovou medaili za výkon 161 cm. Ve velké konkurenci nejlepších atletů ČR Petr nepodlehl atmosféře významné soutěže, naopak si dokázal v obou disciplínách zlepšit osobní rekordy. Svůj sportovní talent dělí mezi fotbal a atletiku, které se ale intenzivně věnuje teprve několik měsíců, o to je jeho úspěch cennější. Úspěšný byl i florbalový tým, ve kterém startovali Dominik Novotný, Martin a David Ležatkovi. Prohrál sice ve čtvrfinále na nájezdy, ale nakonec vybojoval celkové 5. místo ze 14 krajů.  I díky bodovému příspěvku žáků ZŠ Pod Vinohrady obsadil Zlínský kraj v celkovém hodnocení Olympiády solidní 6. místo.

 

              Mgr.Zdeněk Moštěk        

   ředitel ZŠ Pod Vinohrady Uh.Brod