základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 21.09. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Páťáci v ZOO Lešná

Potkal potkan potkana se zpívá v jednom starém šlágru Jiřího Suchého.  Po drobné úpravě textu můžeme klidně zpívat potkal tučňák rejnoka a rázem prožijeme s páťákama vydařený výlet do ZOO Lešná, který se uskutečnil ve středu 19. 9. 2018 jako odměna za finanční dar přispívající na chov vzácného ptáka kivi. Prošli jsme si venkovní expozice věnované africkému kontinentu. Nevynechali jsme nákup suvenýrů, na jehož základech už v hlavách vyučujících vznikla jedna  zapeklitá slovní úloha do hodiny matematiky.  Komentovaná prohlídka lachtanů, tučnáků a rejnoků spojená s jejich krmením a hlazením byla vrcholem krásného dopoledne. Ve spojení s dokonalým počasím v duchu babího léta máme za sebou  první vydařenou  společnou páťáckou akci letošního roku. 


Petra Hrabovská, Marcela Hauerlandová, holky a kluci z 5. A a 5. B

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2018_09_19_5AB_Pataci_v_ZOO_Lesna/