základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.05. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Páťáci již po osmé poznávali svoje město

Ve čtvrtek 10. května 2018 se ve Sloupové síni Muzea JAK uskutečnilo předání cen vítězům osmého ročníku soutěže Poznej svoje město, kterou pořádá sdružení Uherskobrodští Patrioti. Slavnostní odpoledne, kterého se účastnil i starosta Patrik Kunčar, doplnilo vystoupení CM Šablička.

Soutěž Poznej svoje město má cíleně (formou odpovědí na otázky, které jsou samozřejmě pokaždé nové), naučit děti znát historii, současnost, kulturu i společenský život Uherského Brodu. Soutěž je  určena pro žáky pátých tříd všech šesti základních škol na území města. Nejprve proběhla  třídní kola. V letošním roce do kola školního ze třídy 5.A a 5.B postoupili:

Amálie Malenovská, Erik Balada, David Machala, Žaneta Hadžegová, Antonín Mikulec

Barbora Šťávová, Marie Miklášová,  David Račický, Veronika Kostelková, Jakub Grumel,


Tři nejlepší - Barbora, Šťávová, Erik Balada a David Machala - reprezentovali naši školu v městském kole, které se už tradičně koná v areálu Střední průmyslové školy v areálu Slováckých strojíren. Pro Patrioty to znamenalo vymyslet a připravit tři testy po pětadvaceti otázkách (a obrázcích) se čtyřmi variantami odpovědí, z nichž jediná je správná. Z šesti uherskobrodských škol se letos soutěže zúčastnilo celkem 158 dětí. Mezi elitu patřili právě naši žáci. Barbora Šťávová  v silné konkurenci zvítězila. Stejný počet bodů a druhé místo obsadil také žák naší školy Erik Balada. Děti dostaly krásné hodnotné ceny, které byly odměnou za jejich snažení a skvělé umístění.

Gratulujeme!

FOTOGALERIE