základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 12.06. 2019 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Páťáci jako kovbojové

Donalde, slezte z toho lustru, vidím vás!

Právě v duchu kultovního filmu Limonádový Joe se nesl společný výlet dětí z pátých tříd. Vypravili jsme se až do dalekého Šiklova mlýna v nádherné přírodě Českomoravské vysočiny s přáním zakusit pravou westernovou atmosféru divokého západu. Pár drobných nejasností v organizaci místních kovbojů opravdu sem tam divoký západ připomínalo, ale brodské tvrďáky jen tak nic nezastraší. Posilnili se svačinou od maminek a sklenicí vychlazené kolaloky a vyzkoušeli všechna možná zastavení. Zrcadlový labyrint, nejrůznější hádanky, elektrický býk, rýžování zlata, lukostřelba, obhlídka indiánských tee pee, jízda na koních je ochutnávka aktivit,které bylo možné v zábavním areálu vyzkoušet. Závěrečné divadelní představení, kde se to hemžilo padouchy kouzlícími s lasem, pyrotechnickými efekty, ganstery vrhajícími nože, šerifem ochraňujícím banku plnou zlata i hlasitými přestřelkami mezi pistolníky navzájem. Všechno zmiňované dokázalo i v mučivém tropickém vedru diváky pobavit a přivést je do pomyslného varu (pokud v něm díky počasí už nebyli). Nejedna Tornádo Lou si našla mezi účinkujícími svého favorita.

Po celý den nám společnost dělala i spousta zvířat. Na přilehlých pastvinách se pásli koně, poníci a bizoni. Ve westernovém městečku jsme pozorovali exotičtější lamu, skotský náhorní skot, dikobraza, mývala a všudypřítomné pávy. Klukům rybářům ovšem největší radost udělali pstruzi v místním potoce, holkám jednoznačně ta nejroztomilejší čerstvě narozená göttingenská miniprasátka.


Poslední akce dětí na I. stupni už je minulostí a po prázdninách...

...po prázdninách přijde zákon II. stupně!!!

Nechť Smrdutý kojot či Prašivý skunk zůstanou jen filmovými přezdívkami a vy se zapíšete jako hodní, šikovní, přemýšliví, snaživí a poctiví hrdinové!!!

Bylo to s vámi fajn!

https://zsvin.rajce.idnes.cz/Sikluv_mlyn_5.AB

Petra Hrabovská a Marcela Hauerlandová