základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 24.05. 2020 Autor článku Autor: admin .

On-line konzultace přes Skype

Plán na zavedení online konzultací je dalším krokem k rozšíření nabídky a modernizaci distanční výuky pro žáky ZŠ Pod Vinohrady. Nemá nehradit, ale doplnit již zavedené a osvědčené postupy. Chceme dát možnost online kontaktu s vyučujícím jednotlivcům, skupinám i celým třídám a v neposlední řadě i rodičům.

 

Harmonogram:

 

Ve čtvrtek jste obdrželi pokyny ke zřízení účtu a do pondělí mají třídní učitelé prověřit spojení s žáky, utvořit skupinu a nahlásit vedení školy případné problémy technického a organizačního charakteru.


Do středy chceme odstranit nahlášené potíže, sestavit rozvrh konzultací a ve čtvrtek spustit zkušební provoz.

 

V pátek doladíme detaily a od pondělí 6.4. bychom rádi spustili ostrý provoz.

 

 

Po celou dobu vám budou zasílány další informace, k dispozici jsou vám třídní učitelé, obracet se můžete i na ředitele.


Předpokládáme, že ne vše půjde hned od prvních dnů hladce, ale zavedení tohoto způsobu kolektivní komunikace může být v budoucnu prospěšné pro žáky i učitele. Skype nám umožní rozšířit zapojení dětí 1. stupně o zábavnou zájmovou činnost v odpoledních hodinách, kterou budou dětem podle jejich zájmu zajišťovat vychovatelky školní družiny.

Uvítáme i vaše vlastní návrhy na vylepšení distančního vzdělávání, komunikace žáků a rodičů s učiteli i nabídky odpolední zájmové činnosti dětí.

Děkuji za spolupráci

Zdeněk Moštěk