základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 05.06. 2018 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Olympiáda školních družin

Úvodním slavnostním ceremoniálem odstartoval 37. Ročník atletické olympiády školních družin na stadionu Lapač v Uh. Brodě. Celou akci hostila ŠD Výsluní. Opět po roce se sešlo 16 školních družin našeho okrsku. Olympiády se zúčastnilo přes 250 závodníků. Družstva tvořena maximálně 25 závodníky soutěžila ve třech disciplínách. Závodilo se v běhu na 50 m, v hodu kriketovým míčkem a ve skoku do dálky. Celá soutěž probíhala v kategoriích mladší chlapci a dívky (1. – 3. třída) a starší chlapci a dívky (4. – 5. třída). Naši sportovci vybojovali pro vinohradskou družinu 9 cenných medailí. Reprezentantům moc děkujeme a vítězům blahopřejeme. Poděkování patří učitelkám tělesné výchovy, které žáky na atletickou olympiádu připravovaly, ŠD Výsluní za organizaci celé akce a dívkám 9. ročníku za pomoc při doprovodu.

Naši školu reprezentovali:

kat.  1. tř. – Bujáček Matěj, Krhůtek Nikola, Kašpárek Lukáš, Raganová Nela, Píšková Valerie, Čagánková Nikola

kat. 2. tř. – Gazdík Šimon, Panayi Lucas, Fojtách Filip, Kopřivová Anna, Šašinková Tereza

kat. 3. tř. – Staš Adam, Přemysl Píška, Otruba Adam, Horáková Eliška, Struhelková Laura, Pitnerová Karolína, Bujáčková Barbora

kat. 4+5 tř. – Krastev Ivaylo, Rožnovský Tobiáš, Vavrušová Natálie, Plačková Sára, Kašpárková Lucie, Vrána Michal

1. místa – Gazdík Šimon (skok daleký), Šašinková Tereza (hod kriketovým míčkem), Kopřivová Anna (skok daleký),  Bujáčková Barbora (skok daleký), Vrána Michal (skok daleký)

2. místa – Kopřivová Anna (běh na 50 m)

3. místa – Bujáčková Barbora (běh na 50 m), Horáková Eliška (hod kriketovým míčkem), Vavrušová Natálie (běh na 50 m)

 

                                           Aneta Šupinová