základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 15.04. 2023 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Ohlédnutí za Velikonocemi

 

Hody, hody, doprovody…  naší školní družinou se nesla velikonoční nálada. S dětmi jsme si společně připomněli několik zvyků a tradic, které se pojí s Velikonocemi. Ty se v každé rodině předávají z generace na generaci a naše děti je znají také.

Kluci a holky si vyzkoušeli pečení jidášů, ozdobili společně beránka a ochutnali mazanec. Také společně barvili vajíčka.  K výzdobě kraslic použily děti červenou řepu, cibuli a červené zelí. A protože jsou Velikonoce i o koledování, upletl jsme si také pomlázku.

 

                                                                                                                                                                                                  Gabriela Mlíčková

 

FOTOGALERIE