základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 23.11. 2018 Autor článku Autor: Mgr. Petra Hrabovská

Ochutnávka sýrů v 5.B

Tak jsme se ponořili do zážitkového vyučování.  Ve vlastivědě jsme se v rámci tématu o Slovensku domluvili na ochutnávání typických slovenských sýrových specialit. Připravila jsem se na jednoho ubohého pleteného korbáčka, který se na nás bude smutně koukat a my si budeme losovat, která z hladových duší bude mít to privilegium ho ochutnat. A opět jsem děti podcenila. Sešlo se nám tolik vzorků, že jsem nestíhala krájet a připravovat. Ovčí bryndza vystřídala voňavé neuzené parenice a korbáčky, které jsme následovně zajedli ještě voňavějšími uzenými oštěpky, polooštěpky a kolibou. Kváskový  chleba k tomu a asi se nám i ta vlastivěda  bude do budoucna líbit. Ruce mi ještě teď voní všemi dobrotami a začínám přemýšlet o práci snů. Čekají nás totiž další evropské státy a při pomyšlení na polské pierogy, rakouský telecí wiener schnitzel nebo španělské tapas se tetelím blahem. Ďakujem a dovidenia nabudúce!

https://zsvin.rajce.idnes.cz/2018_11_23_5.B_Ochutnavka_syru/