základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 26.05. 2014 Autor článku Autor: Mgr. Taťána Zlámalová

Ocenění pro náš školní časopis CHAOZZ

V úterý 6. května se členové redakce školního časopisu vypravili do Zlína na slavnostní vyhlášení soutěže Školní časopis Zlínského kraje. Soutěž pořádá centrum Akropolis z Uherského Hradiště a hodnotily se tři oblasti – grafika, pravopis a obsah. Určitě nás může těšit, že náš časopis se ve velké konkurenci rozhodně neztratil. V kategorii žáci 1. a 2. st. ZŠ jsme získali 3. místo.

Před samotným vyhlášením výsledků jsme využili čas a zašli se podívat na zlínský mrakodrap  „21“. Mrakodrap má 17 pater a vyhlídkovou terasu, na které jsme, v příjemném ranním sluníčku a s krásnou vyhlídkou na celý Zlín, posvačili.

Vyhlášení pak proběhlo v nové budově Krajské knihovny Františka Bartoše, která se nedávno přestěhovala do budovy 15 v areálu bývalého Svitu, kde došlo k úžasnému využití bývalých průmyslových prostor a knihovna tak získala velkolepé prostory, do kterých se vejde 500 000 knih.

Příjemné dopoledne si užili: Žaneta Gazdíková, Tereza Hlavsová, Lucie Adámková, Nikola Fuchsová, Simona Kočicová, Anička Plášková, David Strnad a dva bývalí redaktoři – nyní studenti G JAK -Tomáš Lukeš, který se nám postaral o fotodokumentaci, a Vraa Smetana.

Všem děkuji za vzornou reprezentaci školy a našeho časopisu.