základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 11.11. 2015 Autor článku Autor: Dagmar Mandíková

Není drak jako drak

Věděli jste, že drak jako symbol vznikl okolo roku 3000 před naším letopočtem? Ve Starověké Číně přinášel štěstí, nesmrtelnost a plodnost a lidé věřili, že dokáže odhánět zlé duchy.

My jsme se letos tímto orientálním symbolem nechali inspirovat. Děti ze školní družiny si v těchto krásných podzimních dnech vyráběly, pro náš kraj netradiční, čínské draky. Díky průhledné fólii, na kterou se kreslí barvami na sklo, byl každý výtvor originální. Náš drak sice nelétá, ale o to krásněji vypadá, když jím prochází sluneční světlo. Snad každému přinese alespoň kousek štěstí!

 

                                                               Mgr. Kateřina Štefánková

 

FOTA ZDE: