základní škola Pod Vinohrady
ZSvin.cz -> Článek
Datum přidání článku Datum: 31.03. 2019 Autor článku Autor: admin .

Nejmladší florbalisté postoupili do finále ČEPS CUPu

Letošního ročníku florbalového turnaje pro žáky 1. stupně ZŠ ČEPS Cup se účastnilo v ČR celkem 1263 týmů, v okrese Uherské Hradiště hrál neuvěřitelný počet 29 chlapeckých a 16 dívčích družstev a každý z nich snil svůj sen o postupu do velkého finále. Chlapecký tým ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod se po vynikajícím výkonu v okresním a vítězství v krajském kole probojoval do Národního finále Východ,  ve kterém se v pátek 29.3. v Olomouci utkalo 8 nejlepších celků z východní části republiky o 3 postupová místa na finálový turnaj do Ostravy. Broďané se v 1. zápase skupiny víc než se soupeřem z Ivančic potýkali s vlastní nervozitou a povrchem hřiště a uhráli remízu 3:3. Zlepšeným výkonem zdolali Moravské Budějovice 5:2 a přímý postup do semifinále potvrdili jasným vítězstvím nad Předměřicemi nad Labem 6:2. Boj  o finále s Brnem byl kvalitní a vyrovnanou bitvou, kterou ovlivnil necitlivým rozhodnutím mladý rozhodčí, když minutu před koncem vyloučil za běžný zákrok hráče ZŠ Pod Vinohrady. Přesilovka 3 na 2 byla obrovskou výhodou, kterou hráči Brna 19 sekund před koncem využili a rozhodli o své výhře 3:2.

 

Do klíčového boje o třetí postupové místo se hráči Uherského Brodu znovu postavili proti ZŠ Předměřice, ovšem zápas byl naprosto odlišný od skupinového. Východočeši se rvali o každý míček a v polovině druhého poločasu se dostali do vedení 3:2. Pak ale vzal osud vyčerpávajícího zápasu do svých rukou Viktor Obadal, který během minuty otočil stav na 4:3 a poslední 3 minuty utkání už nedali Broďané vynikajícím taktickým držením míčku soupeři šanci na zvrat.

 

Na finálovém turnaji 6 nejlepších školních týmů ČR 15.dubna v Ostravě se budou chlapci snažit navázat na svoje starší spolužáky, kteří právě v Olomouci v roce 2014 zahájili a před týdnem v Otrokovicích završili  svoji cestu za 6 tituly školního Mistra ČR.

 

Postup do finále je dalším výrazným sportovním úspěchem školy, o který se zasloužili tito hráči: brankář Dominik Daněk – zvolen nejlepším brankářem turnaje, Kryštof Dubrava, Viktor Obadal, Matyas Soukeník, Adam Staš, Michael Maršálek, Adam Surý, Patrik Kouřil, Jakub Novotný, Ivaylo Krastev, Filip Kelíšek, Adam Legát, Přemysl Píška a Lukáš Marcaník. Trenéři Zdeněk Moštěk a Roman Daněk.